Dlaczego Pedagogika w SWPR?

Dlaczego Pedagogika w SWPR?

Jesteśmy jedyną Uczelnią, która propaguje ideę nauczania zindywidualizowanego, w którym dziecko jest w centrum procesu edukacyjno-wychowawczego.

Specjalność terapia osób ze spektrum zaburzeń autystycznych jest unikalną w skali Polski propozycją z uwagi na:

  • silne ukierunkowanie programu naszych studiów na zajęcia praktyczne dotyczące diagnozowania i terapii dzieci i osób dorosłych ze spektrum zaburzeń autystycznych, których w naszym społeczeństwie jest coraz więcej,
  • uczenie wprowadzania i realizowania działań pro-inkluzyjnych (włączających w edukację i w środowisko lokalne), które są i będą wymagane przez Ministerstwo Edukacji oraz Unię Europejską od każdej szkoły.

Dbamy o naszych studentów! Rozwijamy w nich niezależne, odważne myślenie, uczymy szlachetnych postaw, mądrości i pasji. Wspieramy w trudnościach ucząc uważności na drugiego człowieka, odpowiedzialności i obowiązku nieustannego rozwoju siebie jako człowieka i nauczyciela.

Żaden z naszych studentów nie jest anonimowy! Małe grupy wykładowe dają przestrzeń do zaopiekowania się studentami, traktowania indywidualnie edukacji każdego z nich oraz możliwość bezpośredniego kontaktu studenta z wykładowcami i władzami uczelni.

PRAKTYKI z zakresu indywidualnego wsparcia rozwoju, terapii pedagogicznej, terapii sztuką, logopedii, neurologopedii i inne… studenci mogą odbywać w naszej AKADEMICKIEJ PORADNI TERAPEUTYCZNEJ pod okiem specjalistów!