Rankingi

Od roku 2014 Fundacja Edukacyjna Perspektywy podjęła decyzje o likwidacji rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich. Z tego powodu SWPR przestała być klasyfikowana w takich zestawieniach

W najnowszym Rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw ‘2013 nasza Uczelnia zajęła III miejsce w Polsce! Nadal jesteśmy najlepszą niepubliczną uczelnią licencjacką w Warszawie.

A według kryterium “Prestiż“, które mierzone jest oceną pracodawców i kadry akademickiej – jesteśmy lepsi niż dwie uczelnie, które zajęły miejsca I i II.

Pełne wyniki rankingu: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=artic…

Utrzymalismy pozycje lidera wsród niepublicznych uczelni zawodowych w Warszawie i w Polsce. W Rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej 2012 nasza Uczelnia zajela w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich i PWSZ-ów (panstwowych wyszych szkól zawodowych) 2 miejsce w Polsce!!!

W opublikowanym w dniu 18 maja 2011 r Rankingu Szkól Wyzszych 2011 nasza Uczelnia zajela w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich 1 miejsce w Polsce!!!

W Rankingu Szkół Wyzszych 2010 organizowanym przez Rzeczpospolitą i Perspektywy nasza Uczelnia zajęła 3 miejsce w Polsce w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich.

Juz od pieciu lat jestesmy najlepszą niepubliczną uczelnią licencjacką w Warszawie


Po raz kolejny z ogromna satysfakcja przyjelismy opublikowane w dniu 12 maja 2009 wyniki Rankingu Szkól Wyzszych 2009 organizowanego przez Rzeczpospolita i Perspektywy.

Nasza Uczelnia zajela w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich 4 miejsce w Polsce!!!

W porównaniu z wynikami z ubieglego roku oznacza to awans o 4 pozycje! Jestesmy jednoczesnie najmlodsza Szkola Wyzsza, która znalazla sie w pierwszej piatce najlepszych.

Jednoczesnie, juz od czterech lat jestesmy najlepsza niepubliczna uczelnia licencjacka w Warszawie!


W opublikowanym w dniu 8 maja 2008 Rankingu Szkól Wyzszych 2008, organizowanym przez Rzeczpospolita i Perspektywy, nasza Uczelnia zajela w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich 8 miejsce w Polsce!!!

W porównaniu z wynikami z ubieglego roku oznacza to awans o 5 pozycji! Jestesmy jednoczesnie najmlodsza Szkola Wyzsza, która znalazla sie w pierwszej dziesiatce najlepszych. Kapitula Rankingu szczególnie wysoko ocenila:

 • jakosc naszego ksztalcenia,
 • dostepnosc dla studentów kadr wysokokwalifikowanych,
 • baze dydaktyczna,
 • prestiz uczelni.

Jednoczesnie, juz od trzech lat jestesmy najlepsza niepubliczna uczelnia licencjacka w Warszawie!


W opublikowanym w dniu 19 kwietnia 2007 roku Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich (inzynierskich) prestizowego dziennika RZECZPOSPOLITA nasza Uczelnia zajela znów:

 • 1 miejsce w tej kategorii, wsród uczelni warszawskich

W opublikowanym w dniu 19 kwietnia 2006 roku Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich (inzynierskich) prestizowego dziennika RZECZPOSPOLITA nasza Uczelnia zajela 12 miejsce!!
Jest to równoczesnie:

 • 1 miejsce w tej kategorii, wsród uczelni warszawskich
 • 1 miejsce w tej kategorii, sposród uczelni dzialajacych krócej niz 8 lat

Maksymalna liczbe punktów uzyskalismy z oceny dwóch, niezwykle waznych dla studentów kryteriów:

 • “dostepnosc dla studentów kadr wysoko kwalifikowanych”
 • “baza dydaktyczna”

Wedlug rankingu Szkól Wyzszych czasopisma WPROST z 2006 roku nasza Uczelnia w kategorii niepanstwowych szkól niebiznesowych zajela 16 miejsce w Polsce.


Wedlug rankingu Szkól Wyzszych czasopisma WPROST NR 16 z dnia 24 kwietnia 2005 nasza Uczelnia w kategorii niepanstwowych szkól niebiznesowych zajela 17, a wsród 30 szkól klasyfikowanych po raz pierwszy 4 miejsce.

 • 1 miejsce wsród szkól klasyfikowanych w tej kategorii, ksztalcacych w Warszawie na kierunku TURYSTYKA I REKREACJA
 • 1 miejsce wsród szkól klasyfikowanych w tej kategorii, ksztalcacych w Warszawie na kierunku GEOGRAFIA
 • 2 miejsce wsród szkól klasyfikowanych w tej kategorii, ksztalcacych w Warszawie na kierunku FILOLOGIA POLSKA