Psychoterapia uzależnień

psychoterapia uzaleznien swpr

Psychoterapia uzależnień

4-LETNIE STUDIA PODYPLOMOWE W ZAKRESIE PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

kierunek studiów: PSYCHOTERAPIA UZALEŻNIEŃ

Studia z zakresu psychoterapii uzależnień są realizowane w nurcie INTEGRALNYM, opartym na personalistycznej koncepcji człowieka.

 Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia  została wprowadzona nowa dziedzina, w której można uzyskać tytuł specjalisty –  psychoterapia uzależnień.

Jednocześnie, zgodnie z art. 28 ust. 1  ustawy z dnia 24 lutego 2017 r.  o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2020, poz. 1169) minister właściwy do spraw zdrowia,  na wniosek osoby legitymującej się dorobkiem naukowym lub zawodowym w danej dziedzinie ochrony zdrowia, w drodze decyzji, może uznać ten dorobek za równoważny ze zrealizowaniem programu szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie.

Osoby, którym zostanie uznany dorobek, po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie ochronie zdrowia, uzyskają tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii uzależnień.

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego opublikowało kryteria oceny wniosku o uznanie dorobku naukowego lub zawodowego w dziedzinie  psychoterapii dzieci i młodzieży za równoważne ze zrealizowaniem programu szkolenia specjalizacyjnego w ww. dziedzinie dostępne tutaj: KRYTERIA

W każdym z wariantów zawartych w wyżej wskazanych kryteriach, znajduje się warunek ukończenia podyplomowego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii.

Celem oferowanych studiów podyplomowych PSYCHOTERAPIA UZALEŻNIEŃ jest spełnienie wyżej wymaganego warunku,,  a także wykształcenie psychoterapeutów uzależnień chcących pracować poza systemem świadczeń refundowanych.

Collegium Verum nie akredytowało programu tych studiów w CMPK, lecz jest on zgodny z programem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Zobacz: 042-Psychoterapia-uzaleznien-2023

Program studiów obejmuje 10 modułów, w tym 24 kursy specjalizacyjne i 8 staży kierunkowych oraz kurs specjalizacyjny jednolity. Łącznie 1728 godzin, w tym 1008 godzin kursów specjalizacyjnych i 720 godzin staży kierunkowych.

Określony w programie specjalizacji Staż podstawowy wynoszący 5056 godzin słuchacze realizują we własnym zakresie, poza programem studiów podyplomowych.

Ukończenie studiów umożliwia również uzyskanie Certyfikatu Psychoterapeuty wydanego przez współpracujący z Collegium Verum, Polsko-Niemiecki Instytut Psychoterapii Integralnej.

Istnieje również możliwość odbycia staży w zagranicznych ośrodkach terapeutycznych i leczniczych.

Studia trwają 8 semestrów (cztery lata).

Czesne  za rok studiów wynosi:

14 900 zł płatne maksymalnie w 10 ratach, każda do 10 dnia miesiąca począwszy od października do lipca.

Czesne nie obejmuje ewentualnych opłat za staże, które słuchacze ponoszą bezpośrednio na rzecz ośrodka (osób) stażowego.

Opiekun kierunku:
dr Teresa Stankiewicz

Informacje o kierunku i rekrutacji można również uzyskać pod numerem 451 278 849 lub  601 21 14 65

E-mail: collegium@verum.edu.pl